HOT-INFO

p. Małgorzata Szczęsna
Odsłony: 687

spotkanie 13W piątkowe przedpołudnie 30 listopada br. Naszą szkołę odwiedził niezwykły gość - pani Grażyna Bąkiewicz - pisarka, autorka wielu książek dla dzieci i młodzieży. Swoją obecnością uświetniła podsumowanie III edycji Projektu „Czytam, bo lubię” dla uczniów klas IV - VIII szkół podstawowych powiatu mińskiego. Tegoroczne konkursy (literacki, plastyczny i czytelniczy) w ramach projektu dotyczyły znajomości treści książki pt. „Stasiu, co ty robisz?” z serii „Ale historia...”.


Zadaniem uczestników konkursu czytelniczego było udzielenie odpowiedzi na pytania dotyczące treści książki, której bohaterowie przenoszą się do przeszłości w poszukiwaniu przyczyn utraty przez Polskę niepodległości. W konkursie plastycznym należało namalować ilustrację do powieści Grażyny Bąkiewicz “Stasiu, co ty robisz?”. Natomiast zadanie w konkursie literackim, jak w poprzednich edycjach, polegało na napisaniu opowiadania z dialogiem na dowolny temat. 

W trakcie spotkania autorskiego pani Grażyna Bąkiewicz z pasją i w niezwykle żywiołowy sposób opowiadała o swojej twórczości. Uczniowie z ogromną przyjemnością i wielkim zainteresowaniem słuchali bardzo ciekawych historii związanych z jej pracą jako pisarki książek dla młodzieży. Następnie zasypali pisarkę mnóstwem pytań, na które autorka bardzo chętnie udzielała odpowiedzi. Z kolei honorowy gość pomógł organizatorom spotkania wręczyć nagrody zwycięzcom konkursów składających się na projekt „Czytam, bo lubię”.

Oto wyniki konkursu literackiego:
I miejsce - Olga Sobol z PSSP w MM.
II miejsce - Anna Wilczyńska z PSSP w MM oraz Lena Gawron z SP5 w MM.
III miejsce - Blanka Gromulska z SP5 w MM i Karolina Łućko z PSSP w MM.
Wyróżnienie - Adela Płochocka z SP3 w MM.

Konkurs plastyczny:
I miejsce Aleksandra Makos z SP w Grzebowilku i Martyna Nowak z SP w Górkach.
II miejsce - Martyna Boruc z SP3 w MM i Adrianna Ślązak z PSSP w MM.
III miejsce - Kinga Chróścicka z SP1 w MM oraz Karolina Świat z SP w Mariance.
Wyróżnienia - Barbara Antosiewicz z PSSP w MM i Amelia Kowalczyk z SP1 w MM.

Konkurs czytelniczy:
I miejsce - Maria Jaremko z PSSP w MM,
II miejsce – Lena Gawron z SP5 w MM,
III - Julia Zgódka z SP w Grzebowilku, Karolina Ostrowska z SP w Pustelniku oraz Piotr Deneko z SP1 w MM.

Na zakończenie spotkania autorka podpisała swoje książki, które uczestnicy spotkania mogli nabyć na kiermaszu towarzyszącym całej imprezie.