HOT-INFO

Administrator
Odsłony: 315

Po raz kolejny w naszej szkole miało miejsce święto czytelnictwa i dobrej lektury dzięki realizowanemu już po raz czwarty projektowi “Czytam, bo lubię”. Projekt obejmuje trzy powiatowe konkursy popularyzujące książki znanych i lubianych przez dzieci i młodzież polskich autorów. W tym roku organizatorki wybrały utwory Zuzanny Orlińskiej, pisarki i ilustratorki, absolwentki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Swoją propozycję czytelniczą skierowały do uczniów starszych klas szkół podstawowych powiatu mińskiego. Zadaniem uczestników konkursu literackiego było napisanie opowiadania nawiązującego w swej treści do problemów poruszanych w powieściach Zuzanny Orlińskiej „Cierpienia sięciolatka” (klasy IV - VI) i „Pisklak” (klasy VII - VIII). Uczniowie, którzy przystąpili do konkursu plastycznego, mieli za zadanie wykonać oryginalną ilustrację do wspomnianych wyżej książek.

We wtorkowe przedpołudnie, 26 listopada 2019 r. o godz. 9:00, odbył się konkurs czytelniczy, który polegał na wykazaniu się znajomością treści wybranych przez organizatorki powieści Zuzanny Orlińskiej. Galę wręczenia nagród laureatom konkursów uświetniło ciekawe spotkanie z autorką, podczas którego młodzi czytelnicy poznali tajemnice pisarskie Zuzanny Orlińskiej, otrzymali nagrody, a także mieli możliwość zakupu książek niezwykłego gościa oraz zdobycia cennego autografu.

Laureatami IV edycji konkursów w ramach projektu “Czytam, bo lubię” została duża grupa młodych wielbicieli książek, obdarzonych niezwykłą wrażliwością na piękno literatury, talentem plastycznym, a także niesamowitą wyobraźnią twórczą. Wśród nadesłanych opowiadań nie było dwóch podobnych prac. Niektórzy młodzi literaci w swoich konkursowych utworach oceniali książkę i postawę bohaterów, inni tworzyli dalsze ich losy, niekoniecznie zgodnie z sugerowanym przez autorkę powieści rozwiązaniem, jeszcze inni pisali opowiadania oparte na własnych doświadczeniach. Równie trudne w ocenie okazały się prace plastyczne, w których uczniowie posługujący się różnymi technikami plastycznymi próbowali ukazać bohaterów książek w różnych sytuacjach.

WYNIKI KONKURSÓW REALIZOWANYCH W PROJEKCIE

Konkurs Literacki na opowiadanie inspirowane treścią książek Zuzanny Orlińskiej
„Cierpienia sięciolatka” oraz „Pisklak”

Klasy VII – VIII opowiadanie inspirowane książką Zuzanny Orlińskiej „Pisklak”:

I miejsce        Mateusz Ciąćka                    SP Janów       

II miejsce       Amelia Kowalczyk                SP1 MM        

III miejsce      Krystian Boguszewski          SP Janów       

Wyróżnienie Natalia Widyńska                 SP4 MM        

Klasy IV – VI opowiadanie inspirowane książką Zuzanny Orlińskiej „Cierpienia sięciolatka”:

I miejsce        Paweł Ciąćka                        SP Janów       

II miejsce       Bartosz Dworzyński SP1 MM

III miejsce      Magdalena Pawlak   SP1 MM        

III miejsce      Maria Jaremko         PSSP MM      

Wyróżnienie Jagoda Michalik        SP Siennica   

Konkurs Plastyczny na ilustrację do książek Zuzanny Orlińskiej
„Cierpienia sięciolatka” oraz „Pisklak”

Klasy VII – VIII ilustracja do książki Zuzanny Orlińskiej „Pisklak”:

I miejsce        Barbara Antosiewicz            PSSP MM

II miejsce       Anna Wojdyna                      SP3 MM        

III miejsce      Adrianna Ślązak                   PSSP MM

Wyróżnienie Emilia Jaworska                   SP3 MM        

Wyróżnienie Magdalena Kożuchowska    SP3 MM        

Klasy IV – VI ilustracja do książki Zuzanny Orlińskiej „Cierpienia sięciolatka”:

I miejsce        Zuzanna Kąkol                      SP Górki        

II miejsce       Marcel Siestrzykowski         SP Janów       

III miejsce      Igor Więsik                            SP Górki        

Wyróżnienie Agata Stankiewicz                SP Dębe Małe

Konkurs Czytelniczy ze znajomości treści książek Zuzanny Orlińskiej
„Cierpienia sięciolatka” oraz „Pisklak”

Klasy VII – VIII test z książki Zuzanny Orlińskiej „Pisklak”:

Klasy VII – VIII test z książki Zuzanny Orlińskiej „Pisklak”:

I miejsce        Zuzanna Zgódka                   SP Grzebowilk

II miejsce       Andżelika Sadowska            SP Wielgolas

II miejsce       Klaudia Nalazek                   SP Brzóze

III miejsce      Mateusz Ciąćka                    SP Janów

Klasy IV – VI test z książki Zuzanny Orlińskiej „Cierpienia sięciolatka”:

I miejsce        Franciszek Pyrzanowski      SP Brzóze

II miejsce       Martyna Kozłowska SP5 w Mińsku Maz.

II miejsce       Sławomir Kupecki                 SP Dębe Małe

II miejsce       Anita Sekuła                          SP Latowicz

III miejsce      Zuzanna Jarek                      SP4 w Mińsku Mazowieckim

III miejsce      Julia Jerzak                          SP Ładzyń

III miejsce      Wiktoria Szostak                  SP Wielgolas

Organizatorki powiatowego projektu “Czytam, bo lubię”, widząc szerokie zainteresowanie wśród uczniów i opiekunów ich propozycją czytelniczą, już planują kolejną edycję konkursów.

 

Konsola diagnostyczna Joomla!

Sesja

Informacje o wydajności

Użycie pamięci

Zapytania do bazy danych