HOT-INFO

p. Hanna Wielgołaska
Odsłony: 240

dyplommariaW dniach 6-7 listopada 2018 r. w siedzibie Biblioteki Pedagogicznej w Mińsku Mazowieckim pod patronatem Burmistrza Miasta Marcina Jakubowskiego oraz Starosty Mińskiego Antoniego Jana Tarczyńskiego odbył się VII Powiatowy Konkurs Pięknego Czytania bezpośrednio związany z Jubileuszem 100 – lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości oraz Rokiem Zbigniewa Herberta.

Konkurs obejmował następujące kategorie wiekowe: szkoły podstawowe kl. I - III, szkoły podstawowe kl. IV - VI, szk. podst. kl. VII - VIII i kl. III gimnazjum oraz szkoły ponadgimnazjalne. Wzięło w nim udział 123 uczestników. Wśród laureatów znalazła się zdobywczyni I miejsca uczennica klasy 7c Maria Rucińska (opiekun p. Hanna Wielgołaska).

Wszyscy uczestnicy zaprezentowali piękne czytanie wybranego przez siebie tekstu oraz fragmentu utworu dotyczącego wydarzeń sprzed 100 lat, wylosowany z puli przygotowanej przez organizatorów.

Marysi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Nasza koleżanka w tym samym dniu zdążyła wziąć udział w jeszcze jednym konkursie, tym razem piosenki patriotycznej.