HOT-INFO

p. D. Wróblewska, p. E. Zagórska

8

W grudniu  uczniowie klas 1a i 3b wraz z wychowawczyniami byli na wycieczce w Wilanowie. Zwiedzili Muzeum Pałacu Króla Jana lll Sobieskiego. Podziwiali przepiękne krőlewskie komnaty i zachwycali się ich wystrojem, ktőry wskazywał na dobry gust krőlowej Marysieńki. Poznali historię tego zabytku i dowiedzieli się, jak panująca rodzina spędzała czas w swojej rezydencji. Dzieci odbyły rőwnież spacer po ogrodach krőlewskich, ktőre urzekają swym pięknem i oryginalnością. W okresie bożonorodzeniowym są rozświetlone i wyglądają magicznie.
Wycieczka była dla uczestnikőw pełną niezaponianych wrażeń przygodą.

Czytaj więcej: Wycieczka do Wilanowa klas 1a i 3b
p. P. Wielgołaska, p. D. Zagańczyk

20191220 092929Spotkanie wigilijne w klasie 0b odbyło się tuż przed świąteczną przerwą. Tradycyjnie rozpoczęliśmy od podzielenia się opłatkiem oraz złożenia serdecznych życzeń. Następnie zasiedliśmy do pięknie nakrytego stołu z poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców. Tego dnia nie zabrakło dźwięku wspólnie śpiewanych kolęd oraz szczerych rozmów. Świąteczna atmosfera udzieliła się wszystkim obecnym. Był to wyjątkowy i radosny dzień.

Czytaj więcej: Spotkanie wigilijne klasy 0b
p. P. Wielgołaska, p. D. Zagańczyk

20191217 123725Kilka dni przed Świętami Bożego Narodzenia w naszej szkole można było zachwycać się wspaniałym zapachem korzennych pierniczków. Dzieci z grupy 0b pod opieką wychowawcy przygotowały jeden ze specjałów bożonarodzeniowych – korzenne pierniczki. Podczas tej wspaniałej lekcji kulinarnej dzieci formowały ciasto i wykrawały pierniczki. Nazajutrz poniesione fantazją ozdabiały je. Oczywiście nie obyło się bez degustacji. ;) Tak przygotowane smakołyki zostały pięknie zapakowane i wręczone rodzicom, jako jeden ze świątecznych upominków.

Czytaj więcej: Pieczenie pierniczków Ob
Administrator

15Uczniowie klasy 2a i 2c swoje wigilijne spotkania rozpoczęli od podzielenia się opłatkiem, wspólnego śpiewania kolęd i pastorałek. Wszyscy też wzajemnie złożyli sobie życzenia, spokojnych i radosnych Świąt. Nie zabrakło poczęstunku i drobnych prezentów od Mikołaja. Dużą radość sprawiła nam "Świąteczna foto-budka".  

Czytaj więcej: Wigilia w klasie 2a i 2c
Administrator

0

Dnia 20 grudnia uczestniczyliśmy w Spotkaniu Wigilijnym organizowanym przez Burmistrza Miasta oraz Hufiec ZHP Mazowsze. MIeszkańcy miasta mogli oglądać występy artystyczne młodzieży ze szkół miejskich, m.in świąteczny taniec naszego zespołu IMPRESS, jak też zakupić świąteczne ozdoby ozdoby własnoręcznie wykonane.  Był to miły czas, który wprowadził nas w świąteczny klimat. 

Czytaj więcej: Spotkanie wigilijne i przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju
Karolina Kluczek

1111 grudnia dzieci z grupy 0a  zgodnie z przedświąteczną tradycją upiekły pyszne, świąteczne pierniczki. Najpierw odpowiednio się przygotowały dbając o czyste rączki oraz zakładając fartuszki. Poznały też składniki i sposób wykonania ciasta, potrzebne przybory kuchenne a także zasady bezpieczeństwa. Z pomocą pań praca z przygotowaniem wypieków szła sprawnie i bez trudu.  Wszystkim podobało się wykrawanie świątecznych kształtów – choinek, gwiazdek, bałwanków, aniołków, przy pomocy foremek.

Następnie słodkie ciasteczka piekły się w szkolnej kuchni.Po szkole zaczął unosić się wspaniały zapach pieczonych pierniczków, który wprawił wszystkich w świąteczny nastrój.

Gdy pierniczki były już gotowe, dzieci przystąpiły do ich dekorowania lukowymi pisakami i barwnymi posypkami. Zabawa była doskonała a pierniczki wyszły przepiękne.

Czytaj więcej: Świąteczne pierniczki
Karolina Kluczek

8

13 grudnia w naszych oddziałach przedszkolnych odbyło się spotkanie z policjantem. Tematem spotkania było utrwalenie z dziećmi zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w szkole i w domu. Pani policjantka, w formie praktycznej, przypomniała podstawowe zasady zachowania się podczas przechodzenia przez jezdnię. Następnie wytłumaczyła jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się o pomoc w sytuacji zagrożenia. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonego gościa.

Czytaj więcej: Spotkanie z policjantem
Administrator

W tegorocznym konkursie na bożonarodzeniową kartkę świąteczną Miasta Mińsk Mazowiecki, nagrodę główną otrzymała Kinga Chróścicka z klasy VIIa Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Mińsku Mazowieckim. Mieliśmy również osiągnięcia w kategorii klas I - IV, gdzie Julia Padzik z klasy IIId zajęła I miejsce, a Bartosz Kowalczyk z klasy V otrzymał wyróżnienie w kategorii klas V - VIII. Gratulujemy naszym uczniom.

  

Anna Sadurska, Dorota Zagańczyk

z4 W atmosferze nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia pod opieką wychowawców, uczniowie klasy 0b oraz 3d własnoręcznie przygotowali kartki świąteczne wraz z życzeniami, które zostały przekazane uczniom zaprzyjaźnionej placówki - Zespołu Szkół Specjalnych im. Janiny Porazińskiej w Ignacowie.


Ideą przedsięwzięcia było kultywowanie jednej z najpopularniejszych tradycji jaką jest pisanie kartek świątecznych w społeczeństwie oraz wywołać uśmiech na twarzach kolegów i koleżanek.

Czytaj więcej: Święta tuż, tuż. Dzieci z zapartym tchem wyczekują spotkania z Mikołajem oraz pierwszych płatków...
Monika Kosut

z1 Dnia 10 grudnia klasy IIC I IIIA wybrały się na wycieczkę do Bombkolandii w  Głęboczycy.

Dzieci dowiedziały  się i zobaczyły, jaką pracę trzeba wykonać by powstała bombka - wydmuchanie szkła palnikiem, przygotowanie bombki szklanej do dekoracji (srebrzenia) oraz końcowe dekorowanie ozdoby. Nastepnie samodzielnie dekorowały swoje bombki oraz gipsowe ozdoby choinkowe. Kolejną atrakcją było spotkanie i rozmowa z prawdziwym Świętym Mikołajem. W czasie wizyty w Bombkolandii wszystkie dzieci spisały swoje złe uczynki na kartkach, które potem wrzuciły do Urządzenia do Mielenia Złych Uczynków. Nie zabrakło także pisania listów do Mikołaja oraz zakupów ozdób świątecznych w sklepiku. To był bardzo udany wyjazd, który przygotował wszystkich do nadchodzących  Świąt Bożego Narodzenia.

Czytaj więcej: Wycieczka do Bombkolandii.