HOT-INFO

p. Karolina Kluczek
Odsłony: 204

poczta 01Dnia 20 grudnia przedszkolaki z grupy 0a odwiedziły Urząd Pocztowy. Dzieci miały tam okazję przyjrzeć się z bliska pracy urzędników poczty oraz poznać zakres usług wykonywanych na poczcie. Obejrzały hol, w którym znajdują się okienka pocztowe, poznały wyposażenie poczty, zwracały uwagę na skrzynki pocztowe, worki na listy i logo poczty.

Na początku byliśmy w miejscu, gdzie segreguje się listy. Widzieliśmy specjalne półeczki, a także duże worki, w których znajdowały się posortowane listy. Pani Ania (pracownik poczty) pokazała nam duży stempel – teraz wiemy, że nazywa się datownik. Wielką frajdę sprawiało nam własnoręczne przybijanie stempli na kopertach. Następnie udaliśmy się do pomieszczenia, w którym swoje stanowiska pracy mają listonosze. Otrzymaliśmy prezenty, za które serdecznie dziękujemy. Każde dziecko samodzielnie wysłało kartkę świąteczną. Teraz wiemy już, że praca na poczcie jest bardzo ciekawa i potrzebna.