Regulamin Rady Rodziców

p. Mariusz Kozera - sekretarz
p. Anna Ruta- Piechcin - skarbnik
p. Ewa Jabłońska - członek zarządu

Wpłaty na Radę Rodziców można dokonać przelewem na rachunek bankowy Rady Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 1:

90 9226 0005 0000 0231 2000 0010 /Bank Spółdzielczy/

W tytule przelewu należy wpisać "Rada rodziców", imię i nazwisko ucznia, klasę.

Logopeda – Monika Kamińska

Głównym zadaniem logopedy jest :
- przeprowadzenie badania stanu mowy uczniów
- diagnozowanie logopedyczne
- prowadzenie terapii logopedycznej
- wspieranie działań wychowawczych i profilaktycznych nauczycieli

Cele pracy logopedycznej:
- kształtowanie umiejętności poprawnej wymowy
- korygowanie zakłóceń procesu porozumiewania się w zakresie realizacji fonetycznej, leksykalnej i gramatycznej

Godziny pracy logopedy:
Poniedziałek - 9.40-14.40 ; 15.00-16.00
Wtorek - 9.40-13.40
Środa - 9.40-14.40 ; 15.00-16.00
Czwartek - 8.50-12.50
Piątek - 8.50-11.50

Świetlica jest czynna codziennie w godzinach 7.00 – 17.00.

„Świetlica to miejsce, gdzie dziecko może i chce, a nie musi czy powinno.”

sw02

sw03

W świetlicy uczniowie nie tylko odpoczywają po lekcjach i przed lekcjami, ale również aktywnie spędzają czas:

- na zajęciach plastyczno – technicznych rysują, malują, lepią, wycinają i kleją;
- na zajęciach sportowych grają w piłkę, skaczą, tańczą, gimnastykują się, bawią się na placu zabaw i na boisku szkolnym;
- podczas zajęć muzycznych uczą się nowych piosenek, śpiewają karaoke, grają na różnych instrumentach;
- poza tym grają w gry planszowe, z klocków tworzą fantastyczne budowle, oglądają najpiękniejsze bajki, czytają oraz główkują i odrabiają prace domowe. Jednym słowem nigdy się nie nudzą.

Wychowankowie świetlicy biorą udział w licznych konkursach wewnątrzszkolnych, międzyszkolnych czy ogólnopolskich, podczas których nierzadko zdobywają nagrody i wyróżnienia.Świetlica szkolna to dla wielu dzieci drugi dom, gdzie spędzają każdego dnia wiele godzin. Wychowawcy dbają o to, by w świetlicy panowały warunki do jak najlepszej opieki, sprzyjającej zarówno fizycznemu, psychicznemu, jak i społecznemu rozwojowi dziecka. Organizują zajęcia w taki sposób, by dzieci nie tylko odpoczywały, ale też uczyły się, aktywnie działały i budowały pozytywne relacje z rówieśnikami.

sw01

Dzieci w świetlicy obowiązuje określony regulamin, czyli zbiór zasad, których należy przestrzegać, by każdy tu czuł się komfortowo i bezpiecznie.

Wychowawcy świetlicy koordynują na terenie szkoły tzw. „Program w szkole”, dzięki któremu uczniowie otrzymują porcje owocowo-warzywne.

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mikołaja Kopernika
05-300 Mińsk Mazowiecki