HOT-INFO

Natalia Pielasa
Kategoria:

Uczniowie klasy 3a biorą udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym „Czytam z klasą, lekturki spod chmurki”. W listopadzie dzieci zrealizowały pierwszy moduł. Zadaniem uczestników było wykonanie 4 ćwiczeń, dotyczących przeczytanej książki. Nasza klasa wybrała „Dzieci z Bullerbyn”
A. Lindgren. Dzięki udziałowi w tym programie dzieci mogły w aktywny i ciekawy sposób omówić lekturę. Na początku uczniowie ozdobili stronę tytułową „Lekturnika” i napisali metryczkę do lektury. Następnie w grupach wykonali piękne makiety Bullerbyn. Kolejnym zadaniem było zrobienie zakładki do książki. Na pożegnanie z lekturą p. Patrycja – mama Kingi ciekawie przeczytała wybraną przez dzieci przygodę z książki. Już nie możemy doczekać się omawiania książki z II modułu.

p. B. Polkowska
Kategoria:

Pod koniec ubiegłego roku szkolnego ogłoszony został konkurs dla uczniów naszej szkoły Książka łączy pokolenia. Podczas wakacji dzieci miały porozmawiać z rodzinami i przedstawić później w ciekawej formie, jakie książki były ulubionymi lekturami z dzieciństwa ich rodziców, cioć, wujków, dziadków itd. Najczęściej prezentacja miała formę albumu, ale były też plakaty.

Czytaj więcej: Książka łączy pokolenia